dokumentacja przetwarzania danych osobowych w firmach

dokumentacja przetwarzania danych osobowych w firmach

Gdzie można się dowiedzieć czegoś na temat przetwarzania danych osobowych przez placówkę edukacyjną? Dokładnie chodzi o przedszkole i o ustawę o ochronie danych osobowych.

Grabow12

Posty: 15

 
Gdzieś ostatnio na jakimś serwisie informacyjnym widziałem artykuł o tym jak traktowane są dane osobowe w firmach, instytucjach i innych placówkach. No wnioski były nieciekawe. Raczej ludzie o to nie dbają ;/

alibali

Posty: 19

 
W sumie to ja dawno kontroli PIP nie miałem, więc może już o mnie zapomnieli? :)) Taa...pewnie przyjdą w najmniej oczekiwanym momencie, oni to potrafią ;]

shelby

Posty: 24

 
Wyczytałem na portalu http://rbdo.pl/category/informacje-prawne, że GIODO się dogadało z PIP i kontrolę mają być sprawniejsze ;P Ciekawe co to dokładnie oznacza...z tego co wiem to PIP robi blisko 100 tyś kontroli rocznie, więc szansa, że moją firmę odwiedzą w sumie nie jest taka mała ;(

Trener

Posty: 16

 
Nom niestety ustawodawca nie próżnował przez ostatnie lata, jeśli chodzi o ochronę danych osobowych. Nałożono sporo obowiązków w tym na biura rachunkowe. Musiałem kupować specjalną dokumentację ze strony http://rbdo.pl/sklep, żeby później nie mieć problemów w przypadku wizyty z PIP lub GIODO. ;)

Dr-House

Posty: 27

 
Hehe, często sobie ludzie nie zdają nawet sprawy jak dużo danych gromadzą na swoich komputerach, a niestety nie można tak ot sobie zapisywać kolejnych nazwisk ;PP Ja to prowadzę sklep internetowy i dokumentację do wdrożenia kupowałam przez serwis http://rbdo.pl/sklep. Tutaj masz duży wybór pakietów, w zależności od tego jaki tym działalności się prowadzi. Warto się tym zająć, nim będzie za późno...czytaj – nim wejdzie PIP na kontrolę ;)

midnajt

Posty: 18

 
Trochę już szukałem i się okazuje, że taki pełen pakiet dokumentów specjalnie dla szkolnictwa to można kupić już jakoś za dwie stówki. Jestem ciekaw, jak później wygląda wdrożenie tego systemu.

chanok

Posty: 21

 
No ładne, właśnie się dowiedziałem, że GIODO chce żeby u nich rejestrować nawet księgi meldunkowe...czy to nie aby zbytnia drobiazgowość i nadgorliwość urzędników?

Facio

Posty: 14

 
Taką profesjonalną i kompleksową dokumentację wewnętrzną to można sobie kupić choćby przez stronę http://rbdo.pl/sklep. Tu masz wszystko – dokumenty polityki bezpieczeństwa z załącznikami, instrukcję zarządzania systemem informatycznym, praktyczny poradnik, czy wzór umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. Pozdr.

Jasio

Posty: 17